O NAS

JESTEŚMY GRUPĄ LUDZI, KTÓRYCH MOTYWUJE WSPÓLNY CEL..

Amelia Kaczmarek
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób”Oscar Wilde 
Biorę udział w projekcie, gdyż umożliwia mi on ścieżkę rozwoju na tejże płaszczyźnie. W atrakcyjny sposób pozwala mi na dzielenie się wiedzą z zakresu fałszywych wiadomości, rzutujących na nasze życie, uwzględniając w szczególności ich wpływ zarówno na społeczeństwo, jak i scenę polityczną. 

Alicja Zaleska
“Największym zmartwieniem związanym z fake newsami nie jest to, że ludzie w nie wierzą. Gorsze jest to, że przestali wierzyć w prawdziwe wiadomości.”  – Tom Phillips.
W coraz szerzej rozwijającym się technologicznie świecie częściej napotykamy na błędne informacje, a teorie spiskowe znacznie szybciej docierają do wielu z nas. Zjawiska te mimo ryzyka są niesamowicie intrygujące.  Udział w projekcie biorę, aby jak najlepiej rozpoznawać wartościowe informacje oraz dzielić się własną wiedzą i doświadczeniami z innymi. 

Joanna Chełmniak
Udział w projekcie miał dla mnie duże znaczenie osobiste. Mam dość fałszywych informacji w Internecie, które tak szybko go obiegają. Na co dzień spotykamy się z kłamstwem czy próbami oszustwa. W realnym świecie ciężko jest to zatrzymać, jednak wierzę, że w Internecie wciąż jest na to nadzieja. Do tego wszystkiego wplątuje się znęcanie i obrażanie w cyberprzestrzeni.  ‘’Znam dwa powody, żeby nie mówić prawdy. Pierwszy jest taki, że kłamstwem można zdobyć to, czego się pragnie, a drugi, że kłamiąc- można oszczędzić komuś cierpienia.” -Jodi Picoult  „Fake newsy” to nic innego jak zwykłe kłamstwo. Chciałabym pomóc, żeby wszyscy potrafili je rozpoznać w tym ja.

Zuzanna Katarzyńska
Postęp technologiczny, który jest nam obecnie znany ma wiele zalet. Wciąż dążymy do ułatwiania życia za pomocą internetu. Niestety na przeszkodzie stoi mroczna część tej sieci. Ludzie rozprzestrzeniający nieprawdziwe i krzywdzące informacje, nie zdają sobie sprawy ze skutków takich publikacji. Biorąc udział w projekcie, chciałabym rozświetlić znajomość rozpoznawania rzetelnych informacji od tych, które są fałszywe. 

Weronika Kluczyk
Nie zdajemy sobie sprawy jak kłamliwa informacja, oszczerstwo, dopowiadanie do różnych historii swoich wyobrażeń czy plotka rzucona w przestrzeń publiczną w dobie internetu  ma niezwykłą siłę rażenia. „Fake newsy” mogą doprowadzić do zawirowań politycznych, społecznych, ale i gospodarczych w skali makro czy mikro. Fałszywe informacje oddziałują na wszystkich. „Tak naprawdę nigdy nie było szybszego i potężniejszego sposobu propagowania kłamstw niż opublikowanie ich online.” -Matthew D’Ancona, Postprawda. 
Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania”. – Walt Disney. Właśnie ten cytat wpłynął na to, że chce podjąć działanie w walce z „fake newsami” i zdobyć wszystkie informacje jak sobie z nimi radzić i jak je rozróżniać.  

Zuzanna Kuta
“Nigdy jeszcze stare powiedzenie o tym, że kłamstwo zdąży przemierzyć pół świata, gdy prawda będzie jeszcze wkładać buty – nie wydawało się tak bardzo na czasie.” – Matthew d’Ancona
Fake newsy to duży problem w dzisiejszych czasach. Jest ich niezliczona ilość – w internecie, telewizji, gazetach. Ludzie, nieświadomi istnienia tego zjawiska mogą mieć zakłamany obraz świata. Dlaczego biorę udział w projekcie? Chciałabym, chociaż w najmniejszym stopniu przyczynić się do uświadomienia innych o tym, jak nauczyć się rozpoznawać fałszywe informacje. 

Marlena Walczewska 
W dzisiejszych czasach na co dzień spotykamy się z oszczerstwami, pomówieniami, rzucaniem obelg w stronę innych. Fałszywe wiadomości o charakterze sensacyjnym, publikowane w internecie w celu osiągnięcia korzyści, uzyskania rozgłosu i uwagi. ” Tak naprawdę nigdy nie było szybszego i potężniejszego sposobu propagowania kłamstw niż opublikowanie ich online” – Matthew  D’Ancona, Postprawda. Dlaczego zdecydowałam się na udział w projekcie? Nie chcę żyć w nieświadomości, z czym spotykamy się w internecie, prasie, telewizj . Chcę podjąć walkę z ” fake newsami ”
i nauczyć się jak je rozróżniać. Starać się pomagać innym, jak nie wierzyć we wszystko, co jest publikowane. 

Julianna Kociemba
Współczesny świat ukazuje nam media nie tylko w dobrym znaczeniu, ale też w tym złym. W internecie znajdziemy „wszystko” czego potrzebujemy, ale czy to „wszystko” jest prawdziwe? Być może to co czytamy w interenecie, na różnych stronach internetowych nie jest prawdą i jest to tylko i wyłącznie, Fake News – nieprawdziwa wiadomość, która jest publikowana w mediach. Współczesny świat ma ogromny problem z tym tematem. Co skłoniło mnie do udziału w projekcie? Chcę dowiedzieć się jak najwięcej o fałszywych informacjach i jak w skuteczny sposób pomóc innym, swoim bliskim, by potrafili wychwycić błędne informacje w mediach.  „W świecie fake newsów, społecznych konfliktów i politycznych zawodów potrzebujemy autentycznych pracodawców” – Zyta Machnicka, Lepszy Pracodawca